Trekiem z Oświęcimia na Tychy

Wycieczka rowerem z Oświęcimia na Tychy. Po drodze muzeum Auschwitz, wały Wiślane, zagroda zwierząt podobnych do żubrów oraz lasy.

Oświęcim by ZaplanujTo.pl

Rozpoczęcie podróży

Naszą podróż rozpoczęliśmy, ruszając z miejscowości Babice woj. Małopolskie. Początek trasy udało się pokonać ścieżką rowerową. Aby dojechać do wsi Brzezinka (gmina Oświęcim) i uniknąć ruchliwej drogi należy przekroczyć Wisłę odgradzającą dwa województwa Ślaska oraz Małopolski i udać się wałem. Droga na wale jest przejezdna, lecz warto wybrać w tę podróż rower trekkingowy lub górski, ponieważ ścieżka jest usypana kamieniem. Z wałów najlepiej zjechać przy ulicy Leśnej (jest to trzeci możliwy zjazd od Babic).

Droga w kierunku Oświęcimia – Wały Wiślane by ZaplanujTo.pl

Dalsza podróż

Po zjechaniu z wałów i przejechaniu ok. 3 kilometrów możemy dotrzeć do Muzeum Auschwitz II – Birkenau, które jest dostępne dla gości bez wcześniejszej rezerwacji miejsc. Lokalizację tę możecie odwiedzić, przyjeżdżając samochodem i zaparkowaniu na płatnych parkinach (w okolicy jest sporo parkingów).

Wiślany szlak rowerowy

Udając się dalej, wiślanym szlakiem rowerowym możemy dojechać do wsi Harmęże. W ciągu tej trasy możemy zobaczyć zagrodę zwierząt, które na pierwszy rzut przypominają żubry.

Zagroda by ZaplanujTo.pl

Zwierzęta te chodź przypominają Żubry, zwą się Żubroniami – mieszaniec połączenia żubra oraz bydła domowego. Zwierze te charakteryzuje się dużą masą ciała (samce 1200 kg, samice 810 kg), siłą, wzrostem, a przede wszystkim odpornością na choroby oraz złe warunki klimatyczne. Zagrodę tę możecie znaleźć tutaj: https://goo.gl/maps/Qdy92sKtANmE8dnFA.

Lasy Nowe Bojszowy

Przejazd ścieżką leśną w Nowych Bojszowach możemy dojechać już do ostatniej prostej w kierunku Tych. Na chwilę obecną możemy przyjechać tędy bez problemów. W przyszłości problemem może być budowana w tej okolicy droga S1 łącząca bezpośredni odcinek Mysłowic oraz Bielska – Białej.

Wycinka lasów na drogę S1 z Mysłowic do Bielska – Białej

Przejeżdżając ten odcinek na rowerze, widok jest dość marny, patrząc na wycinkę tych wszystkich drzew.

Ostatnia prosta

Jadąc dalej przez Świerczyniec, Cielmice (Tychy) dojeżdżamy do końca naszej wycieczki. Warto wybrać się na podróż wśród odgłosów przyrody.

Statystyki

Czas trwania: 02:09:32
Dystans: 35.14 kilometrów
Śr. Tętno: 134 ud./min.
Śr. Prędkość: 16.27 km/h
Kalorie: 1333 kcal

Jak oceniasz artykuł?
+1
45
+1
133
+1
103
+1
21
+1
8
+1
0
+1
0

More articles ―

error: Treść jest chroniona prawem autorskim.