Park Angielski Jaworzno

Lokalizacja

Typ

Opublikowano

Wyświetlenia

Opis

Szukasz miejsca na odpoczynek, a może chcesz zacząć biegać? Park Angielski w Jaworznie spełni Twoje oczekiwania!

Park Angielski położony jest w rejonie byłej hałdy Piłsudski w Jaworznie położony przy ulicy Karola Olszewskiego 62.

Historia Parku

TRASA CO SRYBRA Aleja Srebrna

Obszar, na którym powstał nasz Park Angielski w ciągu minionych kilkudziesięciu, lat stanowił nieużytki przemysłowe, które natura zagospodarowała na swój sposób. Służył on także wypoczynkowi mieszkańców Jaworzna. Jeszcze wcześniej poszukiwano tutaj kapalin użytecznych. W okolicach Jaworzna były to srebro, rudy cynku i ołowiu, rudy żelaza i w końcu węgiel kamienny. Ten ostatni jeszcze jest, ale na jak długo wystarczy – trudno powiedzieć. 
Zatem niczym legendarny Sukajo, który i tutaj zapewne szukał srebra, spacerując zastanawiajcie się, co jeszcze kryje się w głębi jaworznickiej ziemi, aby można to było wydobyć i zagospodarować.

Park ten jest dopiero na początku swojej drogi do doskonałości. W przyszłości wiele się tutaj zmieni, bo takie parki zakłada się nie tylko dla obecnie żyjących, ale przyszłych pokoleń. – Możemy przeczytać na tablicy witającej podróżnych.

Petanque (Boules)

W parku znajduje się miejsce do gry w Boules, gdzie możemy przeczytać pełną instrukcję. 
Aby rozpocząć zabawę, należy przygotować jedynie kilka metalowych kul oraz jedną inną od pozostałych, która będzie wytyczała cel innych. 
Możecie zebrać znajomych i rozpocząć rywalizację!

Instrukcja do gry w Petanque (Boules)

Wypoczynek

W parku znajduje się plac zabaw dla najmłodszych, a dla starszych ławki otoczone różami (w letniej porze) czy zadaszonymi wiatami, pod którymi można spożyć posiłek lub odpocząć przy brzozowym zapachu. 
Dla bardziej wymagających można również skorzystać z „Biblioteczki plenerowej”, w której znajdują się książki pozostawiane przez innych czytelników. Możecie również zostawić swoje niepotrzebne książki, które będą miały możliwość posiąść nowe życie.

Ławeczka otoczona różami

Udogodnienia

Otwarte 24/7
Brak WiFi
Brak klimatyzacji
Można palić
Publiczny parking
Brak płatności

Godziny Otwarcia

Otwarte 24/7

Więcej informacji

Adres e-mail

Strona

Telefon

515788889

Recenzje

error: Treść jest chroniona prawem autorskim.